Lista aktualności Lista aktualności

Zrób „prezent” dla Ziemi

Zrób „prezent” dla Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to nasze wspólne dobro, dlatego z tej okazji każdy może podarować naszej planecie prezent w postaci posadzenia w swoim otoczeniu drzewa.

W związku z tym 24 kwietnia przy siedzibie Nadleśnictwa Srokowo od godziny 10:00 do 14:00 rozdamy Państwu sadzonki rodzimych gatunków drzew.

Ze względu na stan epidemiczny i zmienione zasady funkcjonowania Nadleśnictwa dla wspólnego bezpieczeństwa prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny pod numerem: 89 753 47 05 (liczba sadzonek ograniczona).

Lasy i drzewa są źródłem jakże potrzebnego nam tlenu, mają korzystny wpływ na klimat a także na nasze samopoczucie. Stanowią dom dla wielu gatunków zwierząt, roślin i grzybów, ale również i dla Nas - są bowiem dostawcą najbardziej ekologicznego budulca naszych domów - drewna. 
Leśnicy corocznie sadzą 500 milionów drzew w polskich lasach. Mimo że czasem mamy „pod górkę” i wielopokoleniowy wysiłek niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.