Asset Publisher Asset Publisher

Razem dla natury i pokoju - „Las Przyjaźni” w Gierłoży

 25 kwietnia nasza leśna przestrzeń w Gierłoży tętniła niezwykłą energią. Już po raz siódmy wspólnie z Centrum Wolontariatu w Kętrzynie, z Panem Januszem Mazurkiewiczem na czele, zorganizowaliśmy akcję sadzenia „Lasu Przyjaźni”.

W tym roku do wspólnego sadzenia stawiło się ponad 150 osób! To był niesamowity dzień, w którym siły połączyli mieszkańcy regionu, uczniowie z Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie oraz przebywająca w naszym regionie rodzina z Ukrainy. Efekt? Ponad 3000 sztuk młodych dębów znalazło swoje miejsce, dając początek nowemu fragmentowi lasu.

Nasza akcja to przede wszystkim przesłanie pokoju. Sadząc las, celebrujemy wartości, które nas łączą: wolność, brak podziałów i wzajemny szacunek. Ponad różnicami wieku i kultury udowodniliśmy, że jako wspólnota potrafimy działać razem dla dobra przyszłych pokoleń.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ogniska i wspólnego poczęstunku, do którego przygotowania włączyła się Bistro Jadłodajnia.  

Dziękujemy wszystkim za każdą posadzoną sadzonkę, za uśmiechy i za to, że byliście z nami.